Kurumsal

Başkandan Mesaj ;

Ülkemizde tarım ve havvancılık sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma, profesyonel yönetilmediğinden birçok problemlerle karşılaşmaktadır. Biz bu tip sıkıntılarla karşılaşmamak adına işletmemizi kurmadan önce kapsamlı araştırmalar  yaptık. Yurtdışında çiftlik yönetimi üzerine eğitimler aldık ve Türkiye’mize katma değer katacak, dinamik, modern, yenilikçi ve etik ve örnek bir işletme olmak için, kurulduğumuz  2010 yılından bu yana, gece gündüz çalışmaktayız.

Değerli Tüketicilerimiz ;  kuruluş misyonu sağlıklı beslenme olan  Talu Çiftliği  kurulduğu günden bugüne  siz tüketicilerimiz için  sağlıklı ve güvenilir  süt ve et üretimi yapmaktadır .

Tarladan sofraya modeli ile  Ülkemizin değişik bölgelerinde bizim kontrolümüzde üretilen  kaba ve kesif yemler  , ekiminden biçimine kadar alanında uzman personelimizce izlenmekte olup hasat sonrası analizleri geçen hammaddeler hayvanların beslenmesinde kullanılmaktadır .

Özenle depolanan kaliteli yem hammaddeleri  veteriner gözetiminde hayvanlarımıza karışım yapılarak verilmekte , her aşamasında analiz edilmekte ve izlenmektedir .

İneklerimiz stresten uzak  AB standartlarında dizayn edilmiş  , konforlu yataklıklara sahip tam entegre barınaklarda sağlıklı ve doğal yemlerini tüketmekte ve Günde  3 kez sağılmaktadır .

Sağım zamanı gelen inekler  otomasyon sistemine sahip sağımhanelerde sağım işlemi yapılmaktadır , sağım öncesi ve sağım sonrası AB standartlarında hijyen kuralları uygulanmakta olup sütün sağılması ile birlikte +4 Derece soğuk zincirde depolanmaktadır .

Günlük üretilen sütler firmamız bünyesindeki  kontrol ve izleme birimce bakteri , somatik hücre , toksin , üre  analizleri yapılmaktadır .

Kontrolleri geçmiş olan sütler sizlerin tüketimine sunulmaktadır ve üretimin bütün prosesleri izlenmektedir.

Hastalıktan Ari (Arınmış), Mavi Bayrak (AB Onaylı), ISO 22000 ve HACCP  Gıda sertifikalarına sahip olan ve çiftliğindeki hayvanlarının sağlığını, yaşam koşullarını ve mutlulukları için benzersiz hassasiyet gösteren Talu Çiftliği’nin hijyenik, kaliteli, lezzetli ve doğal ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Saygılarımla,

S. Osman Talu

Vizyon ;
Türkiye’nin en çok beğenilen Süt ve Besi ürünleri markası olmak.

Misyon ;

Halkımızın sağlık beslenmelerine, sunduğumuz doğal, hijyenik, kaliteli ve lezzetli ürünlerimizle katkıda bulunmak.

Hizmetlerimiz

Jersey Süt

Talu da Jersey Cinsi sığırlarımızdan elde ettiğimiz günlük sütümüzü AB şartlarına uygun +4 derecede soğutarak tüm analizlerden sonra satış noktalarımıza ve bayiliklerimize tedarik etmekteyiz.

Çiğ Süt

Talu Çiftliği Jersey Cinsi haricinde Hostein Irkı ineklerimizden günlük 6200lt süt elde etmekte ve bir kısmını süt ürünleri üretimin de, kalan önemli miktarını ise Çiğ Süt olarak bayilerimize ve satış noktalarımıza tedarik etmektedir.

Şarküteri Ürünleri

Sağlıklı, mutlu ve stresten uzak yetişen sığırlardan elde edilen hijyenik, kaliteli, lezzetli ve doğal; Talu üretimi şarküteri ürünlerimizi bayilerimiz, satış noktalarımız ve artık web sitemiz üzerinden güvenle temin edebilirsiniz.

Canlı Hayvan

Canlı hayvan satışı da gerçekleştirmekteyiz  Jersey, Hostein, cinsi ineklerimiz Talu ailesinin vazgeçilmez bir parçası olan veterinerlerimizin sürekli gözleminde olup tüm sağlık kontrolleri rutin olarak gerçekleştirilmektedir.

Talu Bayilik

Talu Çiftliği hayatın paylaşarak daha anlamlı olduğu ilkesini benimsemiş bir vizyon ile bugün 3 bayi ve 150’yi aşkın noktada sizlerle buluşuyor. Hedeflerimiz bu sayıyı artırarak sizleri sağlıklı ve lezzetli ürünlerimiz ile buluşturup aynı zamanda bayilikler ve satış noktaları ile ülkemiz istihdamına katkıda bulunmak.

Kalite Belgelerimiz

Tarım Bakanlığı Onayı
HACCP
Hastalıktan Arı İşletme
AB Standartları
ISO 22000
WhatsApp'a Geç
Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?